O NÁS

 

Lukáš "LaResistans" Réda - zpěv, kytara
Marianna "Maya" Fernandez - klávesy, zpěv
Jiří "York" Réda - kytara
René "Renda" Červínek- baskytara
Patrik Lavrinčík - bicí
 

ERELEY vznikla v roce 2014.
Původní záměr, oživit a pokračovat v EBOLA JOY, která vznikla v roce 1997 a ukončila svoji činnost v roce 2007, se po 7 letech nepodařilo realizovat. A jelikož ani bývalí členové EJ nesouhlasili s použitím značky, založili La Resistans a York úplně novou kapelu, která sice pokračuje v odkazu metalovo elektronické Eboly Joy, ale jde vlastní cestou, s vlastním repertoárem, se svojí, nezaměnitelnou identitou.

Již od počátku bylo jasné, že ERELEY bude disponovat modernějším zvukem a její sound bude znatelně tvrdší, protože zápřah dvou nabušených kytar udělá své. Přípravy na rozjezd se protáhly téměř na jeden rok, ale dnes je kapela opravdu vybavena na nejvyšší úrovni, včetně vlastního nahrávacího studia "LaResistans Records".
Skutečně se začalo hrát a připravovat vše pro vydání prvního cd-čka až počátkem roku 2014. Již v červnu byly kompletně nahrány veškeré nástroje, podklady, samply...a v říjnu byly nahrány zpěvy, včetně konečné mixáže ve Studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře. Dne 1.1.2015 vyšlo CD: KATHARSIS (Očištění).

Počátkem roku 2015 došlo k rozšíření sestavy.
Post kláves a doprovodných vokálů zaujala mladičká, nadějná klavíristka, MAYA (Marie Peterová) a na basovou kytaru hraje BIRKOFF (Tomáš Vodrážka). V říjnu 2015 doplnil sestavu Patrik Lavrinčík - bicí.

Koncem roku získávají Ereley ve finále Karlovarské rockové mapy 1.místo v divácké soutěži a ještě lépe si vedou v česko slovenské soutěži SPARK FRESH BLOOD, kde ze 400 kapel obsazují 2.místo !!!

V lednu 2016 ukončila činnost v kapele klávesistka Maya.
 Ale již 22.2. nastupuje na post kláves a doprovodných vokálů seňorita Marianna "Maya" Fernandez

V prosinci, těsně před Vánoci, vydávají Ereley svůj druhý oficiální klip ke skladbě "Soul in Chains.

Dne 2.2.2017 dochází ke změně na postu baskytary, kdy Birkoffa nahradil René "Renda" Červínek

 

Původní sestava:

ERELEY, vědomi si nezbytného českého škatulkování, nazývají svůj styl jako "heavy joy music" ( i v tomto označení symbolicky vzdávají hold zaniklé Ebole Joy) a nijak neřeší zda je to rock, pop, či metal. Pokud použijeme zaběhnuté škatulky, pak Ereley se nejspíše pohybují ve vodách progresivního metalu.
Ale jedním slovem, je to prostě "Chuppacabra" :-)))


Její zakladatelé svorně tvrdí:

"Nejsme ani tak muzikanti, kteří drtí stupnice a cvičí songy svých idolů, jdeme svou cestou a jsme pouhými přenašeči svých pocitů. Nikdy nebudeme hrát jako někdo, nikdy nebudeme hrát odlehčené pivní songy...nikdy nebudeme laciní. Naší prioritou je, prostřednictvím vlastních pocitů, bavit naše věrné fans."


 
 

Nové CD

PRODEJ CD Katharsis zahájen

Zájemci si mohou již nyní zakoupit naše nové CD v e-shopu !!! Vítejte v říši Ereley. Devět skladeb je více než 50 minut snění s námi.

 Objednat

KONTAKTY

ERELEY Management:

Lukáš Réda
Mobil: +420 778 724 428
E-mail: ereley@gmail.com

Post Adress:
Lukáš a Jiří Réda
Májová 31
350 02 Cheb
Czech Republic

LaResistans Records
Lukáš Réda
Mobil: +420 778 724 428


 

Copyright © 2014  Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
 
Tvorba webových stránek
GRAFART STUDIO v rámci programu GRAFART WEB START.